Руски космонавт и двама американски астронавти се завърнаха на Земята след повече от пет месеца на Международната космическа станция (МКС), предава AFP, цитирана от "Фокус" Александър Мисуркин от „Роскосмос“ и Марк Ванде Хей и Джо Акаба, двамата от NASA, се приземиха в степите на Казахстан в очакваното време. Те се чувстват добре.
След приземяването ще преминат медицински изследвания. Мискурин предаде командването на МКС на сънародника си Антон Шкаплеров. На МКС освен Шкаплеров остават Скот Тингъл от NASA и Норишиге Канаи от Японската аерокосмическа изследователска агенция. Към тях ще се присъединят американците Рики Арнолд и Андрю Фейстел и руснака Олег Артемиев по късно този месец с полет от Байконур.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кола се запали в движение на Аспарухов мост
Дата: 22/06, 12:09
Токов удар рани две момчета, качили се на товарен вагон край ЖП гарата в Стара Загора
Дата: 22/06, 12:04
При мащабна операция на България и Румъния: Разбиха мрежа за измами с карти за гориво
Дата: 22/06, 11:49
БСК: Няма млади хора за кранисти, заварчици, механици и огняри
Дата: 22/06, 11:463 Коментара
Австрийски турист е в критично състояние след падане от стар зид във Велики Преслав
Дата: 22/06, 11:42