Когато 68-годишната британка Сю Елкок отиде на риболов със сина си, вероятно не очакваше да хване чудовищна риба от 130 килограма и дълга 163 см - по-тежка и по-дълга от самата нея, пише foxnews.com.
Тя уловила рибата, когато била на гости на сина си Саймън и съпругата му Мишел в дома им в Пърт, Австралия.
Елкок имала усещане, че е хванала "прилична риба", но после останала шокирана от огромния размер, който се появил от океана край бреговете на Ланселин след 40-минутна битка.
_%20344x%20612.jpg)
49-годишният й син и колегите й установили, че рибата е дълга 5 фута и 4 инча – 163 см, с два сантиметра повече от ръста на Сю.
"Просто не можех да повярвам на размера й, когато тя издигна главата си от водата. Това е размерът на дивана ми", каза Елкок.
"Саймън е опитен в морския риболов и с него съм ловувала и преди, но най-голямата риба, която бях хващала досега, беше дълга колкото краката ми и я улових с малко стръв”, допълва г-жа Елкок.
"Някой каза, че ще са необходими огромни камери, за да вкараме вътре такава риба, разкри още Сю. - Но аз помогнах на сина ми да я нарежем и цялата се събра във фризера. Саймън и Мишел ще се наслаждават на месото й месеци наред, когато аз вече ще съм си в Англия."
"Снимката, на която майка държи рибата, е сред съкровищата в личния ми албум", отбеляза Саймън.
Сю Елкок се превърна в хит във Facebook и Instagram, след като сподели видеоклип от страхотната си сутрешна находка.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Взрив избухна близо до детска градина в Горна Оряховица
Дата: 12/05, 13:22
Ася Панджерова подаде оставка като заместник-министър на образованието
Дата: 12/05, 13:16
Разлики от близо 50% в цените на едни и същи основни стоки в различни региони от страната
Дата: 12/05, 13:04
Тяло на мъж е намерено на железопътната линия между Змейово и Стара Загора
Дата: 12/05, 12:49