Покъртителни думи на жената, открила окървавената баба Йордана: Едно е да умреш от старост и от болест, а друго е да умреш нахапан от куче!


16/03/2018, 08:03

Жители на град Берковица се събраха пред дома на 90-годишната баба Йордана, която почина преди два дни зверски нахапана от кучета. Оказа се, че проблемът с бездомните животни в града е огромен, а своите истории разказаха и други пострадали.

Жена с малко дете сподели, че седмица преди жестокия инцидент тя се прибирала със сина си от детска градина. „Първоначално излезе едно куче, после излязоха четири“, разказа тя. „Валеше, гърмеше, аз гушнах сина си и паднахме в една шахта, за малко да си ударим главите“, добави тя. По думите ѝ, едното от кучетата имало пяна на устата. По-надолу по улицата стоял пазач на обект, който едва след като чул виковете на жената залъгал кучетата с парче салам и така успял да ги отърве.
 
„Преди малко покрай нас минаха 7 кучета“, посочи и репортерът на bTV, цитиран от Блиц. По думите на заместник-кмета, общината работи активно по проблема. Трудно им било заради размножителния сезон и заради факта, че в града се появили кучета с чипове, указващи, че те не са от Берковица.
 
„Общината не прави нищо по проблема“, възрази пострадалата жена с малкото дете. По думите ѝ, тя многократно е предлагала решение на проблема, но общинарите изобщо не се интересували. „Има възможност за безплатни кастрации от София, но те отказват да поискат помощ“, посочи тя.

Възрастната жена, намерила баба Йордана след нападението на животните, разказа: „Тя си изквърляше боклука в контейнера. Покрай нея имаше едно малко  куче. После дойде едно черно куче. Малкото го изгони. Ако не го беше изгонило, нямаше да стане така. То си беше нейно. Нахапало я е голямото куче. Аз видях само, че малкото я беше замъкнало настрана, лежеше в две локви кръв“.
 
„Разбере хора! Едно е да умреш от глад, от старост и от болест, а друго е да умреш нахапано от куче“, заяви емоционално възрастната жена и добави: „Едното ѝ ухо кървеше, имаше рани...“.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Тяло на мъж е намерено на железопътната линия между Змейово и Стара Загора
Дата: 12/05, 12:49

Пътник от фаталната катстрофа: Камионът беше в аварийната лента и автобусът без никакви спирачки се вряза в него
Дата: 12/05, 12:46

Корнелия Нинова не одобрява мерките на ПБ за овладяване на цените
Дата: 12/05, 12:36

Обвиниха мъж за заплахи срещу жена му и удар с пепелник по главата
Дата: 12/05, 12:30

Шефката на правната комисия: Зададохме правилния тон
Дата: 12/05, 12:24

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия