Снимки: Фейсбук
Десетки къщи във врачанското с. Хайредин се наводниха и са заплашени от срутване заради повишеното ниво на река Огоста. Според местните равнището на реката остава доста високо заради експлоатацията на ВЕЦ „Елена“. В социалните мрежи жителите на общинския център Хайредин за поредна година се обръщат с тревога и отчаяност към ръководството на общинска администрация за помощ и съдействие, пише 24 часа.
От там обясниха, че целогодишно се наблюдава високо ниво на река Огоста и подпочвените води в района на селото, което е и причина за наводнените домове на гражданите. Преди построяването на малката ВЕЦ „Елена“ реката била с нормално ниво, а в тези дни то се е покачило с цели два метра. Това пък е вдигнало равнището на подпочвените води, които са причина всички къщи с мазета да са наводнени.

Жителите на Хайредин живеят в постоянен стрес и страх от срутване на домовете им и унищожаване на всичко, което са градили цял живот. Кметът на общината Тодор Алексиев сезира всички институции, а вчера бил извършен оглед на пострадалите къщи, но реакции все още няма.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
THE K – нов мащабен проект на КОМФОРТ ООД в кв. Аспарухово
Дата: 07/04, 16:10
Military Watch Magazine: Съпротива срещу сухопътна инвазия в Иран сред генералитета на САЩ предизвика Тръмп да направи чистка в Пентагона
Дата: 07/04, 16:09
Летищата във Варна и Бургас нямат индикации за недостиг на гориво
Дата: 07/04, 16:08
Времето във Варна в сряда
Дата: 07/04, 16:04
Таймс: Моджтаба Хаменей е в кома и не управлява Иран, подготвят се да го погребат до баща му
Дата: 07/04, 16:00