Синоптиците бият тревога: Първа пролет идва с циклон след циклон, които ще донесат стихии над страната


20/03/2018, 15:45

Снимка Булфото

Циклон след циклон от Средиземноморието ще се сменят през следващите дни и ще носят в страната ни много дъжд, студ и дори сняг. Още днес ще усетим влиянието на един от тях - "Анабет".



Това прогнозират синоптиците за времето у нас през тази седмица. Лошото време ще остане през всичките седем дни. В събота се очакват минимални температури от минус 5 в София и до минус 8 в Северозападна България. Максималните ще стигнат едва 2 градуса в Смолян и до 9 градуса в Ямбол и Благоевград, сочи прогнозата на синоптиците от НИМХ при БАН, цитирана от "Монитор".

Днес температурите ще продължат да падат и на много места в Северна България и по високите котловинни полета на Запад ще завали сняг. В останалата част от страната – дъжд. В края на деня от юг-югозапад валежите ще спират и облачността за кратко ще се разкъса до слънчево.

Дневните температури ще са в много широки граници: между 2° и 5° в Северна и  9° и 14° - в Южна България.

В сряда облачността отново ще се увеличи. Малко ще се затопли, но привечер и през нощта срещу четвъртък ще нахлува студен въздух. Ще започнат валежи, които бързо ще обхванат цялата страна. Повишена е вероятността дъждът да е обилен и в много райони да премине в сняг.

"Лошо време ни чака - ще има сняг, ще има и дъжд и вятър. Огромна долина на студ се спуска над цяла Европа. Навсякъде в континента ще има отрицателни температури", както Блиц писа това прогнозира и климатологът Георги Рачев.

Климатологът припомни, че българинът е казал, че има щъркелов сняг. Студът според Рачев ще е най-голям в четвъртък, когато температурите ще паднат до минус 7 градуса.

"Средиземноморието буквално бълва циклон след циклон. "Анабет" ще даде отражение в страната", каза още Рачев пред Нова.

Той прогнозира, че валежите ще бъдат между 30 и 50 литра на места. "Със сигурност ще има разливи, не искам да казвам наводнения.", каза още той.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Илин Димитров: ролята на депутатите от Варна е да работят за Варна, а не да са неоткриваеми, след като ги изберат
Дата: 07/04, 16:50

Президентът за конфликта в Близкия изток: Хората очакват диалог, а не заплахи, мир, а не война
Дата: 07/04, 16:49

Децата от Ямбол ще бъдат събрани в едно приемно семейство след Великден
Дата: 07/04, 16:42

Министър Трайков не очаква чувствително поскъпване на тока и парното от 1 юли
Дата: 07/04, 16:34

6 месеца затвор за 45-годишен мъж от Варненско, ползвал фалшива шофьорска книжка
Дата: 07/04, 16:23

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия