Шефът на Пентагона: Случаят Скрипал показва, че Москва е противник


21/03/2018, 08:15

Случаят с отравянето на бившия руски шпионин Сергей Скрипал във Великобритания показва, че Русия е "избрала да бъде стратегически противник", заяви вчера американският министър на отбраната Джим Матис, цитиран от Франс прес.

"Ние винаги сме желаели да сътрудничим с Русия, когато е било възможно", заяви Матис в отговор на журналистически въпроси за възможно подобряване на отношенията между Вашингтон и Москва след преизбирането на Владимир Путин.

"За жалост те напоследък предпочетоха да бъдат стратегически противници, като се съди по случилото се във Великобритания и това, което видяхме в Украйна и Крим", добави шефът на Пентагона след среща с норвежкия си колега Франк Баке-Йенсен, пише novini.bg.

Матис изтъкна, че САЩ са открити за сътрудничество и желаят мир и стабилност, но същевременно ще защитават демократичните си институции и членовете на НАТО.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Лидерът на Сияние: 22 години едни и същи експерти спъват справедливи присъди
Дата: 07/04, 19:50

Как се правят здрави нерви?
Дата: 07/04, 19:40

Дадоха на съд 8 души за длъжностно присвояване и пране на пари от театрите в Смолян и Разград
Дата: 07/04, 19:39

Lidl с игра за двоен билет за финала на UEFA Europa League 2026 в Истанбул
Дата: 07/04, 19:30

Разбиха организирана престъпна група за трафик на мигранти, има задържани
Дата: 07/04, 19:21

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия