Има 47 иска от израелски граждани – потърпевши и близки на загинали при атентата в Сарафово за над 200 млн. лв. България може да бъде изправена пред угрозата да плаща тези пари, защото това се случва на наша територия и нашата страна е трябвало да осигурят безопасността на туристите. Това коментира експертът по сигурността и депутат от БСП Славчо Велков в студиото на „Тази събота” по Бтв.
„Имах възможност да видя обвинителния акт. Над 100 стр., никъде не се споменава името на организацията, посочена от г-н Цветан Цветанов (вероятно се визира „Хизбулла”-б.р.)”, посочи Велков.
Той коментира и друг сериозен пропуск в сигурността на летищата у нас – безпрепятственото преминаване на десетки пътници без паспортен контрол при кацането им в София от Париж. Все още причините граничните полицаи да напуснат работните си места не са напълно установени.
„Преди седмица нашият премиер в Брюксел каза „Вие си измисляте причини да не ни приемате в Шенген!”. След този случай – пазим ли най-добре нашата граница?”, запита Велков.
Той призна, че съчувства на вътрешния министър Валентин Радев, който „не може да повярва какво се случва”, но освен това и на негово място би се оттеглил от поста.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
THE K – нов мащабен проект на КОМФОРТ ООД в кв. Аспарухово
Дата: 08/04, 02:30
Как се правят здрави нерви?
Дата: 08/04, 02:00
Седмица до края на великденската кампания на Flip.bg
Дата: 08/04, 02:00
Дара и "Bangaranga" с все по-голяма популярност в социалните мрежи преди финала на "Евровизия 2026"
Дата: 08/04, 02:00
Lidl с игра за двоен билет за финала на UEFA Europa League 2026 в Истанбул
Дата: 08/04, 01:50