Неприлично облекло или два пъти без униформа и учениците остават без стипендия. Защо едно софийско училище реши да наложи тези правила и може ли те да намерят място в цяла България?
Успех над 5,50 е достатъчно условие за получаване на стипендия. Но не и в столичното 119-о училище, съобщава "Нова телевизия".
Тук учениците са задължени да носят униформи. Правило, което важи вече повече от 5 години. А практиката показва, че не се спазва.
Затова ръководството на училището решава да се бори с учениците-нарушители. И създава нови правила.
Новите правила, които са в сила от месец, се приемат от учениците спорно. Санкционирани ученици няма.
"Това е санкция срещу отличниците. По-скоро наказание срещу тях", смята Даниел Балтиков.
А резултатите от затегнатите мерки вече се виждат. А повечето отличници най-вероятно няма да посмеят да свалят униформата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Рожден ден празнува Петя Буюклиева
Дата: 24/06, 03:00
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 24/06, 02:20
Еньовден е - десетки любими имена празнуват
Дата: 24/06, 02:00
Морски вкус, водни приключения и незабравими емоции: Nautilus откри сезона на 5 юни
Дата: 24/06, 01:50
С 10 евро за двама на плаж Palmero beach
Дата: 24/06, 01:50