Жълт код за силен вятър и поледици от понеделник


25/03/2018, 14:35

От утре е в сила жълт код за поледици в  пет области в страната и жълт код за силен вятър в други седем области.

В областите Враца, Плевен, Ловеч, Габрово и Велико Търново през нощта и в сутрешните часове ще има условия за образуване на поледици това сочи справка на сайта на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) при БАН, предаде Фокус.

От НИМХ предупреждават, че при тази степен на предупреждение са възможни ограничения при дейности на открито ихората да са внимателни, когато вървят или шофират при заледени повърхности.

Прочетете още  Кристин Илиева, пострадала в катастрофа с Дивна, се нуждае от кръв
Жълт код за силен вятър за утре е обявен в 7 области: Добрич, Шумен, Варна, Бургас, Ямбол, Хасково, Кърджали. В тези части на страната се очаква южният вятър през деня да се усили и поривите му да достигнат до 20-24 м/сек.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Зловеща смърт застигна 39-годишна жена от Сандански в Нидерландия
Дата: 07/05, 20:16

Милица Гладнишка: От трън, та на глог! Май, пак ще се виждаме на площада!
Дата: 07/05, 20:15

Доцова: Кабинетът на Делян Пеевски в Народното събрание става читалня
Дата: 07/05, 20:06

ЕС въвежда 2 нови изисквания за всички коли от 1 юли
Дата: 07/05, 20:04

Десислава Радева: Не знам кой, нито защо го прави. Може би ДАНС и МВР имат идея
Дата: 07/05, 20:01

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия