Снимка: Риа Новости
Следователите в Русия са задържали един от служителите на сигурността, който е охранявал пламналия мол в Кемерово, съобщава Риа Новости.
Мъжът е прекъснал системата за уведомление за пожар след получаването на сигнала. Подробностите и мотивите му се изясняват.
"Действията на охраната може да се квалифицират съгласно част 3 на член 219 от Наказателния кодекс (нарушение на разпоредбите за пожарна безопасност). Това престъпление е сериозно, може да бъде осъден с лишаване от свобода за срок не по-дълъг от седем години."
Пожарът в четири етажния търговски център в Кемерово се случи в неделя. 64 души са загинали. В болниците има десет жертви, повечето от които са с отравяне с въглероден окис.
Вече са задържани четирима души, сред които и ръководителят на управляващото дружество, обслужвало търговския център. Стана ясно, че при въвеждане в експлоатация и функциониране на търговския център са извършени "сериозни нарушения".
Превод: Петел
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 03:30
Рожден ден празнува Криско
Дата: 11/05, 03:00
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 02:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 02:00
Иван Лечев отново ще е треньор в „Гласът на България“
Дата: 11/05, 02:00