Жителите на сибирския град Кемерово смятат, че загиналите в ужасния пожар в мола "Зимна вишна" са стотици, а не само 64 души (от тях 41 деца), както официално обявиха властите, съобщи Канал 3.
На спонтанния многохиляден митинг на "Площада на Съветите" край статуята на Ленин в Кемерово бе вдигнат плакат с въпроса: "Защо криете броя на загиналите и изключвате вероятността от терористичен акт?".
6 затворнически автобуса с бойци от руските спецчасти ОМОН бяха докарани спешно в Кемерово за протестния митинг на местните хора.
Един от протестиращите местни хора - Игор Востриков, заяви по микрофона, че броят на жертвите може да достигне 350 души. Тогава срещу него изригна вицегубернаторът на региона Цивилев: "Младежо, вие какво, пиар ли искате да си направите? С каква цел раздувате?" На което Востриков отвърна: "Семейството ми загина - сестра ми Алена, жена ми Елена и трите ми дечица - на 7, на 5 и на 2 годинки".
Хората не вярват на местните власти дори за броя на жертвите на пожара. Затова събират инициативна група, която да преброи в моргата жертвите.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Повечето зеленчуци поевтиняват, но плодовете поскъпват на борсите у нас
Дата: 10/05, 07:55
БСП спря партийният си вестник "Дума"
Дата: 10/05, 07:52
Учени: Мъжете вредят на планетата повече от жените
Дата: 10/05, 07:41
Откриха издирвания мъж от Перник край жп линия в критично състояние
Дата: 10/05, 07:36
Сирийският президент извърши промени в правителството и уволни брат си
Дата: 10/05, 07:29