Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели по изключително убедителен начин титлата в многобоя на Световната купа в София. За втори пореден ден момичетата на Весела Димитрова изправиха на крака публиката в зала “Арена Армеец” с нова оценка над 20.000 точки. Симона Дянкова (капитан), Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова и Елена Бинева заслужиха титлата със сбор от 41.250 точки, пише Sportal.bg.
Днес възпитаничките на старши треньора Весела Димитрова и помощничката й Михаела Маевска допуснаха грешка в съчетанието си с три топки и две въжета, но въпреки това получиха нова изключително висока оценка от 20.650 точкки.
Както и вчера в съчетанието с пет обръча, където получиха оценка от 12.400 за трудност, днес сложността на изпълнението отново беше водеща в общата оценка - 12.800 точки.
Сребърния медал в многобоя заслужиха японките със сбор от 38.700 точки. Днес те изиграха отново интересно съчетание с три топки и две въжета, за което получиха оценка от 19.200 точки.
Италианките, които вчера допуснаха грешка и вървяха пети, успяха да се преборят за бронзовите медали в многобоя със сбор от 38.550 точки. Днес те изигриха много силно и сложно съчетание, за което получиха оценка от 19.700 точки.
Рускините, които вчера заемаха второто място, отстъпиха позиции и останаха четвърти с 38.300. За изпълнението си на въжета и топки рускините заслужиха 18.600 точки.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Повишаване на температурите и дъжд след обед във Варна
Дата: 12/05, 06:00
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 05:50
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 05:40
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 05:30
Спортът по телевизията във вторник 12 май
Дата: 12/05, 05:00