Снимка: Булфото
Европейската комисия отпусна на Гърция 180 милиона евро извънредна финансова помощ за настаняване и интегриране на бежанците в страната. Сумата ще бъде използвана в рамките на програмата "ЕСТИА" за подпомагане на бежанците да наемат жилище в градски райони извън лагерите и предоставяне на издръжка, пише Блиц.
Германия и на местно ниво призна провала си с мигрантите След като канцлерът Ангела Меркел призна, че се е провалила с интеграцията на мигрантите, които наводниха Федералната република през 20... Прочети повече Планира се да бъдат наети 27 хиляди жилища, както и да бъде осигурена месечна издръжка на 45 хиляди души.
Гърция бе една от основните транзитни страни по време на големия мигрантски наплив от Близкия изток през Турция и Балканите към Северна Европа в края на 2015 година. Десетки хиляди имигранти останаха в страната след като държавите по Балканския маршрут затвориха границите си. До момента Европейската комисия е отпуснала на Гърция общо милиард и 500 милиона евро за издръжката на тези хора.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Бизнесът скочи срещу почивен понеделник след празник
Дата: 11/05, 13:09
„Соколите“ се местят в София
Дата: 11/05, 13:07
Засякоха варненец да шофира дрогиран по крайбрежната алея
Дата: 11/05, 13:06
Силни гръмотевични бури и градушки удрят България в следващите часове
Дата: 11/05, 12:53
Новият министър на икономиката спря всички плащания от дъщерни дружества и обществени поръчки
Дата: 11/05, 12:41