Вече е ясно кой стои зад фалшивите писма, идващи уж от наши банкови институции. Извършителите са група тунизийци и се издирват чрез „Интерпол”, съобщиха от отдел „Киберпрестъпност” в ГДБОП пред bTV. Подобни имейли получиха хиляди българи – писмата насочват към фалшива страница на банкова институция, така че получилите ги да въведат своите данни за достъп до банковите си сметки. Писма са изпращани от името на шест големи банки у нас.
На част от фалшивите сайтове са сложени дори сертификати за сигурност, но в адресното поле личи, че страниците не са на финансовите институции. Засега не е ясно колко са се хванали на измамата. От ГДБОП съветват тези, които вече са споделили банкова информация, веднага да поискат картите им да бъдат преиздадени, както и да сменят паролите за онлайн банкирането си.
От асоциацията на банките в България напомнят, че никоя банка не би поискала чувствителна информация от своите клиенти по имейл, телефон, чрез есемес или друг електронен канал.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Сър Дейвид Атънбъро навърши 100 години и още снима филми
Дата: 08/05, 23:28
Джокович се завърна след два месеца отсъствие и отпадна тежко в Рим
Дата: 08/05, 23:21
ВКС: Доживотна присъда за двойния убиец Станимир Рагевски, жертвите били разчленявани и тикани в бидони с киселина
Дата: 08/05, 23:141 Коментар
Министър-председателят на Гърция: Очаквам по-силно сътрудничество с България, особено в енергийния сектор
Дата: 08/05, 23:07
Започна благотворителният концерт, иницииран от Лили Иванова
Дата: 08/05, 23:00