Снимка: "Канал 3"
35 милиона лева са предвидени за изграждане на изцяло нов затвор в столичния район Кремиковци, съобщи министърът на правосъдието Цецка Цачева, цитирана от "Канал 3".
„Един от източниците на средства за подобряване на политиките в правосъдната система е Норвежкият механизъм, като по него има предвидени 35 млн. за изграждането на изцяло нов затвор в Кремиковци – имаме уточнен терен, създадени актове за държавна собственост и т.н. Предстои подписването на договора“, съобщи Цачева.
Нов затвор не е правен от демократичните промени у нас. Ако бъде направен този в Кремиковци ще е първият модерен зандан в страната.
Цачева добави, че има и 4,5 млн. лев, заделени в бюджета на Министерството на правосъдието за капитални актове и ремонти, които тепърва предстои да бъдат разпределяни.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
"Файненшъл таймс": ЕС се готви за преговори с Владимир Путин
Дата: 07/05, 22:06
Указ на президента, с който се предлага на НС да избере Румен Радев за премиер, ще бъде обнародван в "Държавен вестник"
Дата: 07/05, 22:02
Бони Тейлър е в кома след спешна операция
Дата: 07/05, 22:00
Сабрутев: ПП няма да подкрепи кабинет на Радев заради спорни назначения
Дата: 07/05, 21:58