Снимка BulNews.bg
Самоделна бомба с болтове е била взривена в центъра на Враца. Това се е случило в неделя привечер. Информацията за взрива обаче не е била оповестена в информационния бюлетин на полицията, твърди BulNews.bg.
В неделя на площад „Родина“ видимо пиян младеж е взривил две самоделни бомби. Първата е гръмнала към 17 часа на метри от павилиона за пилета на грил. Самоделката обаче не нанесла щети. Второто взривно устройство е хвърлено на същото място, но два часа по-късно. Бомбата била пълна с болтове, които се разпръснали по улиците „Кръстьо Българията“ и „Иванчо Цветков“. Според очевидци двата взрива били много силни и отекнали на площада.
При втория един от болтовете уцелил 5-годишно дете в рамото. То обаче извадило късмет, защото металът не успял да пробие якето и меките тъкани, и детето се разминало само със сериозно натъртване. Металните предмети и болтовете от бомбата ни бяха предоставени от свидетел на инцидента. Той ги събрал като доказателство за полицията.
Свидетели на случилото се веднага сигнализирали на органите на реда и на мястото незабавно пристигнал дежурен екип, който разпитал младежа.
Експерти по взривовете обясниха, че подобни бомби се правят с цел нанасяне на повече поражения. Засега не е ясно каква е била целта на врачанина, хвърлял самоделките. Опасността да пострадат много хора обаче е била голяма, защото площадът е в центъра на града и е много оживен.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Хороскоп за събота: Близнаци - информация; Дева - баланс; Скорпион - внимание; Козирог - уединение; Водолей - гъвкавост
Дата: 09/05, 04:30
На днешната дата през 1913 г. България предава на Румъния Силистра и 3 км около града
Дата: 09/05, 04:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 03:20
Рожден ден празнува легендарният щангист Александър Върбанов
Дата: 09/05, 03:00
"Розовите" полета от Джирото край Бургас се оказаха с рапица
Дата: 09/05, 02:001 Коментар