Варненският окръжен съд одобри споразумение, постигнато между Окръжна прокуратура- Варна и Иван Р., с което той се признава за виновен, в това, че 25 и 26.08.2016 г. във Варна без надлежно разрешително държал с цел разпространение метамфетамини, на обща стойност 1379,75 лв, както и прекурсори, материали, и съоръжения за производството им.
Със споразумението се прекратява наказателното производство срещу тридесет и четири годишният мъж от Варна, който приема да му бъде наложено наказание „лишаване от свобода" за срок от 2 години, което се отлага с изпитателен срок от 5 години. Страните приеха на обвиняемият да не бъде налагано предвиденото кумулативно наказание „глоба“. Иван Р. ще плати в полза на държавния бюджет направените разноски по делото в размер на 1070,06лв.
Сумата следва да бъде платена доброволно в 7-дневен срок от днес, а ако това не бъде спазено ще се пристъпи към принудително й събиране. Определението на Окръжен съд – Варна е окончателно и не подлежи на обжалване.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Камион с гръмнала гума предизвика верижна катастрофа на "Хемус"
Дата: 06/05, 20:38
СЗО спешно търси 82 пътници от борда на самолет
Дата: 06/05, 20:26
Данните за качеството на въздуха край ТЕЦ "Бобов дол" вече и на сайта на Общината
Дата: 06/05, 20:15
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 20:10
Моторист загина при катастрофа на пътя между Котел и Омуртаг
Дата: 06/05, 20:03