Използвани са крилати ракети и ракети клас "въздух-земя"
По военни и граждански обекти в Сирия са изстреляни над 100 крилати ракети и ракети клас „въздух-земя“. Това съобщи руското министерство на отбраната.
Значителна част от над 100-те ракети, изстреляни срещу Сирия, е свалена от сирийските ПВО, посочват още от руското МО, допълва Нова тв.
„Сирийската система за ПВО води противовъздушен бой. Значителна част от крилатите ракети и авиационните ракети клас „въздух-земя“ са свалени, докато са летели към целите“, заявяват от ведомството.
Ударите са нанесени от два кораба на ВМС на САЩ от Червено море, тактическата авиация над акваторията на Средиземно море, а също така от американските стратегически бомбардировачи В-1В от района на Ет-Танаф, добавят от министерството.
В 4.00 часа тази сутрин САЩ, Великобритания и Франция започнаха да нанасят ракетни удари по Сирия, заявявайки, че това е в отговор на използването на химическо оръжие в град Дума. Ударени са 9 обекта. По данни на Пентагона операцията е продължила около 50 минути, в нея са задействани два пъти повече ракети, отколкото при удара по военното летище Шейрат миналата година.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Откриха вещи на изчезналата жена от село Ръжена, следите водят обратно към селото
Дата: 07/04, 17:41
Лидерът на Сияние: 22 години едни и същи експерти спъват справедливи присъди
Дата: 07/04, 17:40
КС отхвърли искането на Апелативен съд - Варна, свързано със Сарафов
Дата: 07/04, 17:34
Как се правят здрави нерви?
Дата: 07/04, 17:30
Нетаняху обяви официално, че Израел е атакувал железопътни линии и мостове в Иран
Дата: 07/04, 17:26