САЩ обвиниха сирийското правителство за химическата атака и остро разкритикуваха Русия, че не е спряла съюзника си Башар Асад, предаде Ройтерс.
"С голяма доза увереност смятаме, че Сирия е отговорна и за пореден път част от проблема е това, че Русия не я спря, както и продължаващата липса на действия от (руска) страна на този фронт", каза говорителката на Белия дом Сара Сандърс, пише Блиц.

Американските разузнавателни данни показват, че руските твърдения, че атаката е инсценировка, са неверни, допълни тя. "Нашите разузнавателни данни говорят друго. Но не мога да кажа повече", заяви Сандърс.
Държавният департамент също каза, че САЩ имат доказателства, позволяващи с "голяма доза увереност" да се заяви, че сирийското правителство е извършило атаката, но допълни, че САЩ все още работят за установяване на използваната смес от химикали.
По-рано Ройтерс съобщи, че Франция е публикувала разсекретен вариант на доклад на националното разузнаване с доказателства за химическата атака на сирийския режим в Дума.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Служител в офис за бързи кредити е карал длъжници да гласуват за конкретна партия в Ямбол
Дата: 07/04, 19:10
Пожар е пламнал в центъра на Смолян
Дата: 07/04, 19:03
Възвръщане на независимостта след пет години с болестта на Паркинсон
Дата: 07/04, 19:00
Илин Димитров: ролята на депутатите от Варна е да работят за Варна, а не да са неоткриваеми, след като ги изберат
Дата: 07/04, 19:00
Превозвачите и управляващите се разбраха - протести няма да има
Дата: 07/04, 18:57