Путин: Нови удари в Сирия ще доведат до хаос в международните отношения


15/04/2018, 22:30

Нови западни въздушни удари срещу Сирия ще доведат до „хаос“ в международните отношения, заявил руският президент Владимир Путин в телефонен разговор днес с иранския си колега Хасан Рохани, предава Франс , цитирана от БНР.

Кремъл съобщи, че двамата са разменили мнения за ситуацията след ракетните удари на САЩ и техни съюзници по територията на Сирия в събота, като било констатирано, че тази незаконна акция „нанася сериозни вреди на перспективите за политическо урегулиране в Сирия“.

Путин, в частност подчертал, че „ако подобни действия, извършвани в нарушение на Устава на ООН, продължат, то това неминуемо ще доведе до хаос в международните отношения“.

Президентите на Русия и Иран обсъдили и общата ситуация в Близкия изток, включително обстановката в Йемен, се посочва в съобщението на Кремъл,. добавя Националното радио.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Нова гора изниква над Югово: Започна залесяването на обгорените площи в Родопите
Дата: 10/05, 21:48

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 21:40

Дмитро Кулеба към Путин: Благодаря Ви, че поставихте Руската империя на смъртно легло
Дата: 10/05, 21:36

Сред изненадите по трасето на Джиро д'Италия: Хоро, сватба и балет
Дата: 10/05, 21:12

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 21:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия