Цацаров: Има сериозни пропуски в охраната и в системата за сигурност в затворите


16/04/2018, 13:25

Има сериозни пропуски в охраната и в системата за сигурност на местата за изтърпяване на присъди, коментира главният прокурор Сотир Цацаров, цитиран от Inews.

Според него е необходимо създаването на един затвор, в който да лежат всички престъпници с най-тежки присъди. Сотир Цацаров, главен прокурор: Разследването при нас се води за опит за убийство, както и за бягство от места за лишаване от свобода. До този момент не ми е известно МВР да е постигнало някакъв напредък в издирването. Има места, където един надзирател отговаря за 49 лишени от свобода. Има места, където съотношенията граничат 1:19, което общо взето се смята при сегашното положение за добро до към 1:24, 1:30 и т.н. Тези констатации се повтарят всяка година.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Бизнесът скочи срещу почивен понеделник след празник
Дата: 11/05, 13:09

„Соколите“ се местят в София
Дата: 11/05, 13:07

Засякоха варненец да шофира дрогиран по крайбрежната алея
Дата: 11/05, 13:06

Силни гръмотевични бури и градушки удрят България в следващите часове
Дата: 11/05, 12:53

Новият министър на икономиката спря всички плащания от дъщерни дружества и обществени поръчки
Дата: 11/05, 12:41

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия