Снимка Булфото
Българите трябва да са абсолютно спокойни за своята сигурност. Това каза ген. Андрей Боцев, началник на отбраната в интервю за обзорното предаване на „Радио Фокус“ „Това е България".
„Разполагаме с добре подготвени офицери, сержанти и войници. Проблемът е във въоражението и техниката. Ако бъде изпълняван приетият план до 2024г. - бюджетът да достигне 2% от БВП, ще започнем да излизаме от това състояние. Българите трябва да са абсолютно спокойни за своята сигурност. Българската армия не веднъж е доказвала, че е достоен защитник на отечеството си“, заяви генерал Андрей Боцев.
Той съобщи, че има изготвен доклад, в който са записани всички мерки, които трябва да бъдат взети за подобряване на отбранителната способност и състоянието на българската армия. На предстоящия Консултативен съвет за национална сигурност докладът ще бъде представен.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Комитова: Откраднаха 255 милиона евро за фиктивни свлачища
Дата: 07/05, 22:20
Военните обезвредиха две ръчни гранати в село Петрелик
Дата: 07/05, 22:14
"Файненшъл таймс": ЕС се готви за преговори с Владимир Путин
Дата: 07/05, 22:06
Указ на президента, с който се предлага на НС да избере Румен Радев за премиер, ще бъде обнародван в "Държавен вестник"
Дата: 07/05, 22:02