Сирийското момче Хасан Диаб, представен във видеото на "Белите каски" като жертва на химическа атака, разказа подробности за снимките на клипчето.
"Ние бяхме в мазето. Мама ни каза, че днес нямаме нищо за ядене и ще се храним чак утре. Тогава чухме викове на улицата "отивайте в болницата". Побягнахме към болницата и още като влязох ме хванаха и започнаха да ме поливат с вода. След това ни сложиха на креват заедно с други хора"ы разказа момчето в ефира на тв канала "Россия 24", цитиран от осведомителните агенции, пише Блиц.
Военният кореспондент на тв канала Евгени Поддубни отбеля, че момчето е нямало какво да яде, а за да участва в снимките му предложили ориз, фурми и бисквити. Разказът на Хасан потвърждава и баща му, който добавя, че не е имало никаква химическа атака в града.
"Когато разбрах, че детето ми е в болница, бях на работа, но помолих да ме пуснат и побягнах натам. Не е имало никакво химическо оръжие. Аз пушех на улицата и не съм усетил нищо. Влязох в болницата и видях семейството си. Екстремистите дадоха за участието в снимките фурми, бисквити, ориз и ни пуснаха да си ходим. Детето ми се чувстваше отлично", уверява бащата на Хасан.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 00:40
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 00:40
На 13 май отдаваме почит към паметта на Свети Георги Изповедник
Дата: 13/05, 00:30
Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 00:01
Драстично се покачи цената на маратонките, с които беше заснет папата
Дата: 13/05, 00:00