Обрат по случая „Рачков“! Откритите количества дрога в дома му се оказаха сериозни, обвиняват го и за разпространение


26/04/2018, 13:52

Снимка Флагман.бг

Братът на известния актьор Димитър Рачков – Петър е заплашен от сериозна присъда след ареста преди 10 дни в дома му в бургаския жк „Възраждане“, пише Флагман.бг.



Общо 6 обекта са иззели разследващите при претърсването в апартамента на криминално проявения бургазлия, научи Флагман.бг. Сред тях е и голям буркан с прахообразно вещество, за което Петър твърдял, че е хранителна добавка на билкова основа.

При претърсването обаче са открити и 4 плика със синтетична дрога, реагирала на метамфетамин. Количеството се оказало доста по-сериозно от 0,5-те гр, намерени в якето на приятелка на Рачков.

"Обвинението е изпратено от Районната прокуратура в Окръжна. Съвсем скоро трябва да стане ясно дали ще му бъде повдигнато обвинение не само за държане на рисковите вещества, но и за разпространението им, каквито данни има по разследването", коментираха от пресцентъра на прокуратурата за Флагман.бг.

Петър Рачков беше арестуван на 18 април, около 18:00 ч., след изненадващо претърсване в жилището му. Това далеч не е първото задържане за наркотици на брата на известния комик.

Досега обаче Петър винаги се отърваваше. Такъв е случаят от преди година, когато при претърсване в помпена станция в с. Черни връх, където работи Петър, криминалисти откриха нарколаборатория. Полицията обаче не успя да свърже дрогата с бургазлията и той се размина дори без обвинение.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Шефът на Славия: Не Лудогорец, а Светият синод да поиска Балов, няма да стане
Дата: 12/05, 14:55

Самолети на САЩ нарушиха въздушното пространство на Австрия, Виена вдигна изтребители
Дата: 12/05, 14:551 Коментар

Избраха Саръбоюков и Карамфилов за Спортист и Треньор №1 за март
Дата: 12/05, 14:46

Мъж откри стрелба край Харвардския университет, полицията го простреля
Дата: 12/05, 14:43

Феновете на ЦСКА изкупиха 22 хиляди билета за финала
Дата: 12/05, 14:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия