Жителите на няколко села излизат на протест заради огромни дупки по пътя. Проблемният участъкът е от 16 километра от Гулянци до Никопол. Пътят е важен, защото по него минават тежкотоварни автомобили, предаде Нова тв.
Протестите продължават вече 10 дни. Жителите на околните села го затварят за по 6 часа всеки ден в района на село Милковица. Протестът им продължава от 10:00 до 16:00 часа.
На протестите ходят и кметовете на няколко села, пише novini.bg.
„Не може да определим къде има добър участък, целият път е компрометиран. На няколко места има участъци от по 100-150 метра, които могат да се ремонтират. Всичко друго е за основен ремонт”, заяви Лъчезар Яков, кмет на община Гулянци.
От АПИ отговарят, че в момента се актуализира технологичния проект за ремонт на пътя Гулянци-Никопол. Освен това заявяват, че през април най-големите неравности са били запълнени с фрезован асфалт. А през 2006 година пътят е бил частично ремонтира
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Делото „Хасърджиев“: Прокуратурата настоява за по-тежки мерки
Дата: 08/05, 13:04
Радев маха шефа на ДАНС
Дата: 08/05, 12:58
Урсула Фон дер Лайен с първо послание към Румен Радев
Дата: 08/05, 12:54
Премиерът: Първото заседание на новото правителство ще е още днес
Дата: 08/05, 12:45
Иван Бакалов: Радев може да свърши като Виденов
Дата: 08/05, 12:25