Странен журналистически въпрос във Варна провокира още по-странен отговор от Портних и Пасев


03/05/2018, 14:15

Снимки: Петел

По време на брифинга с министъра на туризма Николина Ангелкова, кметът на Варна Иван Портних и областният управител Стоян Пасев по повод предстоящия туристически сезон бе зададен въпрос от журналистите какво ще се строи на мястото на Рибарския плаж и дали са спазени всички нормативни уредби и законови рамки.

Самият въпрос от страна на журналистите бе странен предвид факта, че още от месеци е ясно обявено от концесионера какво точно се случва там, за което неведнъж е писано в медиите. Но още по-куриозен бе отговорът на Портних и Пасев.

Учудващо за всички отговорът от страна на Портних и Пасев бе, че не са запознати какво се строи там.

"При това положение, ще слезем да направим проверка на място", заяви министърът на туризма Ангелкова. 

Тя и Пасев посетиха строителния обект на рибарския плаж. Там се срещнаха с директора на концесионера "Лазурен бряг 91" Андрей Василев. Той им разясни, че на мястото на старите съблекални се оформят два нови обекта за рекреация (развлечения), медицински пункт, сърф училище и спасителна станция. 

Това е предпоследния етап от реновирането и модернизирането на крайбрежната алея в участъка на "Лазурен бряг 91". Грубият ремонт трябва да е приключил до 15 май, а до 15 юни ще има вътрешни довършителни дейности. 

"Сърф училището ще е предназначено основно за подрастващото поколение на Варна, имаме желание съвместно с община Варна да се провеждат различни мероприятия, състезания. Надявам се след изграждането на рибарския мостик тук да се обособи едно приятно място за почивка", заяви Василев.

"На първо време изглежда, че са спазени всички изисквания както и има необходимите проекти, които се съгласуват с институциите, особено с дирекцията за културното наследство, тъй като Морската градина изисква това. Имаме уверения, че ще се спазят изискванията по закона за 2%  основна търговска площ и 2 % допълнителна. Ние ще направим геодизически измервания, за да сме сигурни, че са спазени изискванията, както твърди концесионера", коментира Николина Ангелкова.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 12:00

"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 12:00

Над 630 ракети срещу градушките са изстреляни за денонощие
Дата: 12/05, 11:46

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 11:40

Путин отиде с кола до хотел в Москва, за да вземе своя учителка на вечеря
Дата: 12/05, 11:371 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия