Сградата на театралната сцена „Филиал“ до часовниковата кула във Варна очаква разрешение за строеж от гл. архитект на Варна и решение от Фонда на фондовете за изразходване на вече спечелените европейски пари за ремонт. Това съобщи Даниела Димова, шеф на ТМПЦ, обединяващ операта и драматичния театър в морския град.
Тя подчерта, че като се изключи промяната на фасадата, по-скоро козметична, преди години, сцената не е ремонтирана от половин век.
Заедно с това предстои учредяване на Инициативен комитет за честване на 100-годишнината на варненския театър, което ще се състои през 2021 година. Една от инициативите, които вече е в ход, е гостуването на големи режисьори, които да поставят в следващите години постановки на европейско ниво. Първата от тях ще е на Явор Гърдев, който напрактика се завръща в ДТ „Стоян Бъчваров“ след като в началото на новия век направи поредица от забелжителни постановки. Новата му постановка във Варна се очаква да бъде представена премиерно в началото на октомври.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 16:10
Атидже Алиева-Вели: Отчитаме мерките, които „Прогресивна България“ предложи, като първи стъпки в правилната посока
Дата: 11/05, 16:05
Унгария иска да въведе еврото, но не изпълнява критериите
Дата: 11/05, 16:031 Коментар
НИК 421 ще направи мониторинг за чистотата на морската вода
Дата: 11/05, 16:01
“Комодор” с ценна победа в дербито със “Спартак”
Дата: 11/05, 15:59