Снимка "Флагман"
„Осъждан“. Клеймото все още седи върху Димитър Желязков-Митьо Очите, но скоро това може да се промени. На делото срещу групата на Божидар Кузманов-Божо Кравата и групата му Очите имаше паметна изява като свидетел. Адвокатите използваха криминалното минало, за да компрометират Желязков.
Адв. Иван Ангелов при разпита попита Очите дали има обвинение за участие във въоръжен грабеж.
„Сега ще ме реабилитират, пуснал съм документи“, отговори босът от Несебър.
След въпрос дали е организирал и инструктирал групи, адвокатът на Очите – Илиан Василев, направи едно от десетките си възражения.
Самият Димитър Желязков пък каза, като се обърна към съдебния състав: „Аз съм си излежал присъдата, г-н съдия. Лежах 6 години и 4 месеца.“
Митьо Очите бе пуснат от затвора през 2012 г. В момента той се води осъждан, но след реабилитацията това вече няма да е така.
На два пъти Очите каза, че му предстои нова операция. При стрелбата на 8 юни 2016 г. в ресторанта „4 You” в Слънчев бряг той бе ранен тежко, но оцеля.
В съда Митьо Очите обясни, че е бил около месец в кома. Пораженията от куршумите били на много места – малкия таз, уретера, дебелото черво, тънките черва, ръката и рамото. При второто ребро и сега имало куршум, който докторите все още не можели да извадят.
Димитър Желязков заяви, че по тялото му е имало повече от десет интервенции. Претърпял три операции. Предстояла четвърта, пише Флагман.бг.
Разпитът на Очите в съда продължи около два часа. Адвокатите на групата на Божидар Кузманов на моменти изпитваха затруднения какви точно въпроси да задават. Те често бяха апострофирани от защитника на Очите, който непрестанно възразяваше. Адв. Илиан Василев недоволстваше и когато адвокатите мълчаха по-дълго, преди да си зададат следващия въпрос.
Самият Димитър Желязков в един момент се обърна към него: „Стига ве, Илиане, давай да продължават“.
Очите обаче също в един момент не издържа и се обърна към съдията: „Утре да не ме викате пак. Да задават въпроси. Предстои операция.“
В съда Митьо Очите дори си вдигна тениската и показа, че отляво на стомаха му продължава да виси торбичка, вероятно заради проблемите с уретера.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мартин Димитров: Предложените мерки срещу инфлацията са недостатъчни, но ги разбираме като начало на дебат
Дата: 11/05, 17:46
Добри новини за Любен Дилов от Италия - състоянието му се подобрява
Дата: 11/05, 17:37
Кръводарителска акция ще има в Белослав
Дата: 11/05, 17:27
Двама мотористи пострадаха при катастрофи в Кърджалийско
Дата: 11/05, 17:04