Tова лято започва разделно събиране на боклука по плажовете


20/05/2018, 11:21

През това лято концесионерите и наемателите на плажовете трябва да поставят началото на разделно събиране на отпадъците.

Това съобщи през седмицата министърът на околната среда Нено Димов при посещение във Варна. Заедно с вицепремиера Валери Симеонов и министъра на туризма Николина Ангелкова той участва в среща с представители на бизнеса и бранша за подготовката на туристическия сезон тази година.

Екоминистърът уточни, че през настоящото лято разделното сметосъбиране ще бъде на доброволен принцип, но през следващата година ще стане задължително. Причината за прилагането на тази стъпка е голямото замърсяване от пластмасови боклуци, които се разграждат много трудно, обясни Димов. По думите му само 20% от този тип отпадъци се изхвърлят от корабите, останалите се генерират от заведенията край морето и от плажуващите.

Водата по родното Черноморие вече е чиста, увери министърът на туризма Николина Ангелкова. По думите й 13 плажа тази година са със Син флаг, единствената проблемна ивица остава Офицерският плаж във Варна, който е в недобро състояние. / Дарик

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Държавата бави ремонта на булевард „България“ в Русе
Дата: 24/06, 17:37

Момче от тежката катастрофа в Горна Оряховица остава в реанимация
Дата: 24/06, 17:30

Треньорът на България: Ние никога не се предаваме и сега не се предадохме
Дата: 24/06, 17:22

ЦСКА обяви новата си перла
Дата: 24/06, 17:17

Венци Стефанов: Почернени сме! Две наши деца загинаха на "Тракия", пометени от тир
Дата: 24/06, 17:10

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия