Снимка Булфото
Политологът Евгений Дайнов публикува във фейсбук яростен коментар срещу извиненията на българския премиер към Путин, поднесени по време на визитата му в Москва, пише offnews.bg.
Според него така Бойко Борисов е опозорил както България, така и целия ЕС. А действията на министър-председател се явявали държавна измяна, за която Наказателния кодекс предвижда до 15 години затвор.
Ето и цялото мнение на Евгений Дайнов в социалната мрежа:
Борисов е помолил точно Путин - който нахлува в чужди държави и сваля пътнически самолети - за прошка за това, че България е член на ЕС и НАТО?
Този човек не просто ни опозори. Той опозори и ЕС, бидейки негов председател, макар ротационен. Но с това бедите не свършват.
Това, неговото, е вече държавна измяна. Има си текст в Наказателния кодекс: Чл. 103.(Изм. - ДВ, бр. 10/93 г.) Който, изпълнявайки държавна служба или поръчение пред чуждо правителство или международна организация, умишлено ги води във вреда на Републиката, се наказва с лишаване от свобода от десет до петнадесет години.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Григор Димитров тренира с баща си във Франция
Дата: 09/05, 23:21
Търговци: След 10-ина дни ще излязат българските череши. Хубавите ще са между 7-8 евро за килограм
Дата: 09/05, 23:14
Областният управител на Софийска област: Още в понеделник незабавно подавам оставка
Дата: 09/05, 23:07
Николай Михайлов към Боби Михайлов: Липсваш ми всеки ден
Дата: 09/05, 23:00
Антонио Коща: ЕС ще трябва да преговаря с Русия
Дата: 09/05, 22:591 Коментар