Президентът на Русия Владимир Путин подписа днес закон за налагане на контрасанкции срещу САЩ и други "неприятелски държави", предаде БТА, цитирайки ТАСС и Ройтерс.
Нормативният акт, озаглавен "За мерките за въздействие/противодействие на неприятелските действия на Съединените американски щати и други чуждестранни държави", бе одобрен от двете парламентарни камари, Държавната дума и Съвета на Федерацията, съответно на 22 и 30 май, пише novini.bg. Законът дава право на правителството по разпореждане на президента да налага различни мерки за противодействие срещу неприятелски държави, но те не бива да засягат жизненонеобходими стоки, чиито аналози не се произвеждат в Русия и други страни. Решенията за контрасанкции може да се вземат от президента и по препоръка на Съвета за сигурност на Руската федерация. Предвидена е и процедура за отменяне на контрасанкциите, в случай че отпаднат причините за тяхното налагане, посочва ТАСС.
Агенцията отбелязва, че в хода на дебатите по законопроекта от окончателния вариант са били премахнати текстовете, споменаващи конкретни отрасли, стоки и услуги, а списъкът на възможните мерки за противодействие е бил съкратен. Контрасанкциите засягат не само "неприятелски държави", но и организации под тяхна юрисдикция, а също длъжностни лица и граждани на тези страни. Предвижда се законът да влезе в сила в деня на неговото официално публикуване.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Четирима задържани след стрелбата по автобус в Перник, сред тях има и непълнолетни
Дата: 10/05, 13:40
Стартира последният етап на Джирото у нас
Дата: 10/05, 13:30
Барселона гони няколко рекорда до края на сезона
Дата: 10/05, 13:20
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 13:20
Времето във Варна в понеделник: Очакват се гръмотевици и 20 градуса
Дата: 10/05, 13:14