Имен ден празнуват: Доротей, Доротея, Дори, Дорина, Дориана, Дориан.
На 5 юни почитаме паметта на Свети Доротей, който стоял начело на църквата в продължение на цели 50 години, припомна Трафик Нюз. Докато император Диоклетин преследвал християните, Свети Доротей успял да се скрие и да остане жив.
Когато начело на Римската империя застанал император Свети Константин Велики, Свети Доротей отново започнал да служи. Той успял да покръсти много езичници. При царуването на император Юлиан Отстъпник християните отново били преследвани. Свети Доротей бил заловен, измъчван и накрая екзекутиран. Това станало на 5 юни 361 година, преди 1655 години, в древния град Одесос, днес Варна.
В историята на християнството личността на Свети Доротей остава с написаните първи жития на Свети апостоли и на 70-те Христови ученици, както и на старозаветните пророци.
Имен ден празнуват: Доротей, Доротея, Дори, Дорина, Дориана, Дориан.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
„Ролинг Стоунс” официално обявиха новия си албум
Дата: 06/05, 12:45
Главният секретар на МВР Георги Кандев: Истината е, че храбростта рядко идва с гръм. Тя започва с малък избор
Дата: 06/05, 12:33
Затварят временно ул. „Вълноломна“ на 7 май
Дата: 06/05, 12:23
Джон Малкович получи хърватско гражданство
Дата: 06/05, 12:151 Коментар
След сканиране на свлачището край Смолян се появиха още по-големи проблеми
Дата: 06/05, 12:031 Коментар