Жълт код за порои и градушки е обявен за 13 области в сряда. Най-застрашени ще са райони в Югозападна България. Интензивните валежи се очакват в следобедните часове. Възможни количества 10-20 л/кв. м, а в отделни места и до 35 л/кв. м., съобщи Нова тв.
За вторник бе обявен жълт код в шест области в Югоизточна България. Местата остават под опасност до полунощ. Има условия и за градушки.
След полунощ обстановката за кратко ще се успокои и валежите постепенно ще спират навсякъде. Сряда ще започне с повече слънце, но след обяд отново ще завали. Сутрешните температури ще са между 12 и 17 градуса. Максималните ще са високи - от 28 до 33 градуса.
В четвъртък също ще превалява - предимно в Северна България. В петък валежите са малко вероятни и слънцето ще надделее. Температурите ще стигнат до 30-35 градуса.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Хороскоп за събота: Близнаци - информация; Дева - баланс; Скорпион - внимание; Козирог - уединение; Водолей - гъвкавост
Дата: 09/05, 04:30
На днешната дата през 1913 г. България предава на Румъния Силистра и 3 км около града
Дата: 09/05, 04:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 03:20
Рожден ден празнува легендарният щангист Александър Върбанов
Дата: 09/05, 03:00
"Розовите" полета от Джирото край Бургас се оказаха с рапица
Дата: 09/05, 02:001 Коментар