"Днешният ден ще е без валежи. Но температурите са едни от най-високите, които очакваме за месеца". Това заяви синоптичката от БАН д-р Анастасия Стойчева пред БНТ.
"За около час да се излее такова количество дъжд е значително количество. Все пак природата от време на време ни проверява колко сме подготвени. През май имаше ден със значителни валежи и в Карнобат", коментира тя потопа във Варна, пише Блиц.
"От утре отново влизаме в период, в който ще има следобедни краткотрайни валежи. На 21-ви този месец идва лятото", допълни Стойчева. В рамките на утрешния ден синоптичката предупреди, че в Северозападна България е възможно да се излеят дъждове, подобни на тези във Варна.
"Ще са придружени с гръмотевични бури валежите, възможни са и градушки", заяви още тя. "Валежите за понеделник ще са главно в планинските райони на Западна България.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Фалшиви съобщения за глоби от КАТ крадат пари и лични данни
Дата: 08/05, 12:04
Повече от месец е спряно извозването на боклука на "Ален Мак" във Варна заради ВиК изкопи за нови строежи
Дата: 08/05, 12:01
Двама пострадаха след масов бой в Габрово
Дата: 08/05, 11:491 Коментар
Откриха тяло на мъж в хотел в Банско
Дата: 08/05, 11:46
Взрив избухна в централата на партията на нидерландския премиер
Дата: 08/05, 11:43