Слаб ход е, че България не участва в разговорите за името на Македония. Нас просто ни няма". Това заяви за "Здравей, България" лидерът на АБВ Румен Петков.
Той определи отказа на българския премиер да се срещне с президента на Македония като "откровено слаб ход": "Отказът на Борисов да се срещне с президента ни поставя в деликатна позиция, меко казано. Ти взимаш страна с това".
Разнопосочни реакции в парламента за отказа на Борисов да се срещне с македонски президент
"За съжаление, ние от АБВ сме единствените, които много остро реагирахме на идеята за "Илинденска Македония", защото това е посегателство върху българската история", заяви той.
По думите му името Северна Македония също не е приемливо: "Ние реагираме и сега против името Северна Македония. Кое е Северна Македония? Това е Пиринска Македония. И това не прави впечатление на българските институции. Това е потенциална териториална претенция към нас".
Той коментира и отстраняването на полицейското ръководство в София-област след случая с Владимир Пелов: "Много грозна постъпка от страна на вътрешния министър, защото си изми ръцете с тях. Не е виновен областният директор, виновен е министърът".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Катастрофа по пътя Добрич - Варна затруднява движението
Дата: 10/05, 10:04
Русия и Украйна се обвиниха взаимно в нарушения на тридневното примирие
Дата: 10/05, 09:59
Нетаняху поздрави Румен Радев за победата и встъпването в длъжност на новото българско правителство
Дата: 10/05, 09:451 Коментар
Лекар за края на обажданията до джипито: Поставени сме пред дилемата да бъдем хора или изпълнители на абсурдни наредби
Дата: 10/05, 09:381 Коментар
Проф. Чорбанов: Хантавирусът не е заплаха за масова епидемия, у нас трябва да се тревожим за морбили
Дата: 10/05, 09:251 Коментар