Всички се питат къде е Анджелина Джоли, а тя...


17/06/2018, 03:29

Американската актриса и посланик на добра воля на Върховния комисариат на ООН за бежанците Анджелина Джоли посети втория по големина иракски град Мосул днес, съобщават световните медии и Блиц.
 
Освен да раздаде хуманитарна помощ, тя използва посещението си и да се запознае с мащабите на нанесените от терористите разрушения. Боевете за Мосул започнаха на 24 март 2016 г. Градът бе освободен от терористите през юли м.г.

Джоли се разходи по разрушените улици в Стария град. Тя разговаря и със семейства, които се опитват да се върнат към нормалния си живот, предава dariknews.bg.

"Това е най-лошото опустошение, което някога съм виждал в цялата ми работа като посланик на ООН", сподели Джоли. "Хората са загубили всичко тук, къщите им са унищожени. Няма достатъчно лекарства за деца, много жители нямат достъп до питейна вода и основни услуги, заобиколени от руини", заяви още актрисата и призова световната общност да помогне на населението да възстанови града.

  "Призовавам международната общност да не забравя Мосул и да не се отдръпва от своите жители", апелира Анджелина. "Създаването на условия за връщане на жителите в Мосул е изключително важно за стабилизирането в Ирак и в целия регион", заяви още тя.

Джоли обиколи и руините на джамията Ан-Нури, където през 2014 г. лидерът на "Ислямска държава" Абу Бакр ал Багдади обяви създаването на ислямски халифат. Това беше петата визита на актрисата в Ирак, тя пристигна на втория ден от празника Айд ал Фитр, който бележи края на Рамазана.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Тръмп обяви за удължаване на примирието с Иран
Дата: 21/04, 23:34

Журналистът Валерия Велева: "Все още нямаме дори юридически субект - партия "Прогресивна България" - тя е само учредена"
Дата: 21/04, 23:27

Никола Цолов с бронз на картинг шампионата по издръжливост в Хасково
Дата: 21/04, 23:21

Половин Шумен остана без вода днес след поредна авария
Дата: 21/04, 23:14

Трафик нюз: 22-годишният, задържан за убийството на баща си в Пловдив, е направил частични самопризнания
Дата: 21/04, 23:07

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия