Пандизчия от бургаския затвор с шокиращи разкрития за охраната на лишените от свобода


22/06/2018, 20:02

Снимки: btv

Пуснатите на работа затворници се самоохраняват. Това разкри пред btv затворник, който се намира в изолационна килия в Бургас.

Преди четири години Иван Радев и Иван Гюров – Шливата бягат от затворническо общежитие в Бургас. Радев е задържан на място, а Шливата дни наред е в неизвестност, пише Блиц.

Днес Радев е в изолационна килия и в гладна стачка. Той твърди, че за бягството Шливата е платил на служител на затвора.

„Той му беше дал пари и сам си го пусна – през дежурната стая, покрива и вкъщи. Самото бягство не беше толкова сложно”, казва Радев, цитиран от bTV. 



По думите му пуснатите на работа затворници са на самоохрана. „90% от тях са от ромския етнос. Хора, които няма какво да губят – решават рязко и тръгват. И аз ако имам шанс ще избягам, като виждаш пролуки ги използваш”, казва той.

В общината в Бургас целогодишно наемат на работа лишени от свобода. „Лятото ги използваме за почистване на дерета и канавки, зимата – за снегопочистване”, поясни Веселин Василев от общината.

От вчера група затворници чистят шахти в бургаския квартал „Лозово”. Техният охранител е… кметският наместник Недка Стайкова.

Тя казва, че вчера ги е предупредила, че знае за случая с избягалия Борис Иванов, а затворниците я уверили, че нямат намерение да бягат.

Според източници на bTV от Бургаския затвор, други лишени от свобода са наети на строителни обекти, разнасят цвета или работят на плажа.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Брегов: Обществото плаща пряко за бездействието и некомпетентността в съдебната система
Дата: 12/05, 21:25

Италиански съд постанови, че едно дете може да има трима родители
Дата: 12/05, 21:151 Коментар

Радев сменя всички областни управители
Дата: 12/05, 20:54

България подкрепя многонационална мисия за гарантиране свободата на корабоплаването в Ормузкия проток
Дата: 12/05, 20:53

Строители предлагат да платят за обследване на ВиК-инфраструктурата в южния район на Варна
Дата: 12/05, 20:48

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия