46-годишната балчиклийка Ивилина Димова, която през последните години набира средства за лечение и успя да стане от инвалидната количка преди няколко месеца, се нуждае от още подкрепа, пише Дарик.
Преди 18 години, когато е на 28, чува страшната диагноза множествена склероза. За това време тя е убедена, че причината за парализата и от кръста надолу е друга. В лутането между лекари и болници преживява „лечението“ на четири грешни диагнози.
Последната, потвърдена от специалисти в Турция и Русия, е трансверзален миелит – автоимунно и нелечимо заболяване с мъчителен край. Но медиците са оптимисти – чрез съчетание на рехабилитация и експериментални лечения (медикамента Мабтера и трансплантация на стволови клетки) Ивилина може отново да води самостоятелен живот.
Преди няколко месеца тя се изправя на крака и започва да върви само с рехабилитация, но грипният вирус тази зима я връща в изходна позиция. Решението е експериментално лечение в Турция, за което стартово са нужни над 30 хиляди долара. Срокът е 12 юли 2018 г.
„Това лечение е последното, което мога да направя за себе си“, апелира Ивилина, която получава от държавата единствено 210 лева пенсия и 140 лева за придружителя си.
Може да помогнете чрез:
Уникредит Булбанк : BG58UNCR70001522488716 BIC: UNCRBGSF КЛОН 312 гр. Балчик
Титуляр : ИВИЛИНА ПЕНЧЕВА ДИМОВА
DMS IVI на номер 17 777
PayPal : [email protected]
facebook: Ivi Mileva
Тел. 089 955 0823
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Сбогуваме се с Михаил Белчев в четвъртък
Дата: 08/04, 19:00
Закрит басейн и повече спорт за децата: нова визия за Варна
Дата: 08/04, 19:00
МВР санкционира зам.-шефката на Военно-окръжна прокуратура-София след отправени от нея заплахи
Дата: 08/04, 18:57
Седмица до края на великденската кампания на Flip.bg
Дата: 08/04, 18:50
Москва се закани на балтийските държави, ако позволят украински дронове да атакуват Русия
Дата: 08/04, 18:47