Дан Домат, Чичо Тиквичка и всички останали герои в приключенията на Лукчо, описани описани от великия Джани Родари, оживяват на сцената на Кукления театър във Варна, за да ни поведат със себе си в необятния лабиринт от жив плет в градината на Замъка.
Там заедно с Лукчо ще прескочим оградите, за да срещнем Черешко, а къде ще срещнем Дук Мандарина, Барон Портокал, кучето Дръж и всички останали герои, ще разберем, ако станем част от тази прекрасна и много поучителна история. „Приключенията на Лукчо“ ще могат да бъдат видени за пръв път на сцена на 30 юни /събота/ от 11.00 ч.
„Приключенията на Лукчо“ можем да сравним със суперпродукция, тъй като тук има 14 персонажа, огромни и ярки кукли и маски, зад които актьорите са скрити и задачите им са много сложни, има много музика. Искаше ни се жанрът да стане леко оперетен, карикатурен, т.е.чрез героите в образите на плодове и зеленчуци, с езоповския език да разкажем всъщност за човешките отношения. И Варненският куклен театър е един от малкото у нас с такава голяма трупа от добри актьори, които могат да застанат зад този сложен проект", казва за постановката авторът на сценария и режисурата Бисерка Колевска.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спортът по телевизията в сряда 13 май
Дата: 13/05, 05:00
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 04:50
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 04:50
Хороскоп за сряда: Телец - лични проекти; Рак - срещи; Дева - финанси; Стрелец - задачи; Водолей - семейство
Дата: 13/05, 04:30
Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 04:10