Бивш шеф на Спартак отпразнува 90 години и каза нещо важно, което всички спартаклии трябва да чуят (снимки)


30/06/2018, 09:51

Бившият ръководител на футболния Спартак Иван Караиванов отбеляза 90-годишния си юбилей и във Варна. Той навърши достолепната възраст преди 4 месеца и я посрещна в Австралия със своята дъщеря и двамата си внука.

След като се прибра в България, Караиванов празнува и с близки в родното си село край Кубрат, а снощи събра във варненско заведение свои служители в сферата на финансите и икономиката, роднини и приятели.

От името на Спартак Димчо и Чавдар Карачобанов връчиха на Караиванов плакет по случай неговия юбилей, а той пък подари футболна топка на клуба с трогателен надпис: „На моя Спартак за много победи.”

30-минутната стилна реч на Иван Караиванов, която включваше спомени от различни етапи на живота му, завърши с прочувствени думи за Спартак.

Ето какво каза един истински спартаклия и какво послание отправи към спартаклийската общност:

„На моя Спартак само давах и не съм взел нито един лев. Имаше случай, когато Иван Вуцов влезе при мен и и даде един плик с пари. „Тази сума футболистите я събраха за теб от премиите през годината”, заяви той. Отговорих му: „Аз не мога да я взема.” „Други тогава защо я взеха”, попита Вуцов. Казах: „Този, който я взел, е еди кой си, а аз съм Иван Караиванов и работя за Спартак от любов.”

Сега много се радвам за това, което правят младите ни привърженици за клуба. Приветствам техните инициативи и им вярвам, че водят любимия ни Спартак по правилния път. Срещам по-възрастни спартаклии и им казвам, че трябва да имаме доверие на младите, всички да сме обединени и задружни, и да не се делим повече както през годините.

Щастлив съм, че започват да се случват хубави неща в нашия клуб и пожелавам на Стефан Калименов да поддържа винаги горе развято знамето на Спартак.”

Иван Караиванов е председател на футболната секция на ДФС „ЖСК-Спартак” през 70-те и в началото на 80-те години на XX век.

По онова време той е главен финансист на Варненски окръг и благодарение на него Спартак е обезпечен във всяко едно отношение. Караиванов е с огромна заслуга за най-успешния период в историята на футболния Спартак – 1982/1984. Тогава формацията, в която бяха големите Живко Господинов, Стефан Найденов и Красимир Зафиров стигна финал за Купата на България, втория кръг в евротурнира за КНК (най-добро клубно постижение) и до третото място в „А” група.

През 1983 година Спартак среща „Манчестър юнайтед” на 1/8-финал в КНК и до ден днешен остава единствения български отбор, играл официални мачове със световния гранд.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Депутатите обсъждат изменения в Закона за съдебната власт
Дата: 12/05, 08:13

Тръмп ще се подложи на медицински прегледи
Дата: 12/05, 08:07

Автобус се удари в тир преди София, има загинал
Дата: 12/05, 08:02

Проф. Рачев: Бурите и градушките продължават поне до 24 май
Дата: 12/05, 07:55

Двама убити и трима ранени при стрелба в Ница
Дата: 12/05, 07:52

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия