Водни грации от Варна със силно представяне на европейско (снимки)


05/07/2018, 14:20

Силно се представиха водните грации на варненския „Аква спорт” на европейското по синхронно плуване за девойки в Тампере, Финландия. В първенството участваха състезателки от 29 държави.

Българкият национален отбор, воден от треньорката на „Аква спорт” Галина Георгиева, бе в състав: Александра Атанасова, Далия Пенкова, Ния Атанасова, Ния Костадинова, Никол Атанасова, Кристияна Керимова, Йоанна Кирчева, Десислава Любомирова, Яна Митева и Саша Митева – всички те състезателки на „Аква спорт“.

За първи път в историята на спорта бе въведена техническа програма при солата, дуетите и ансамблите, и се раздаваха медали във всяка една от дисциплинете – фигури, техническо соло, дует и ансамбъл, волно соло, дует и ансамбъл и комбинирана програма.

Варненки бяха едни от малкото на шампионата, които участваха във всяка една от посочените дисциплини и записаха по-добри класирания от миналогодишното европейско първенство, особено при солото и дуета.

Изключително силно представяне направи  Александра Атанасова. Тя се класира 12-та на фигури от 69 състезателки и 14-та на двете сола и двата дуета заедно с Далия Пенкова, преборвайки конкуренцията на състезателки от 10 държави - Сан Марино, Лихтенщайн, Хърватия, Турция, Португалия, Финландия, Швеция, Сърбия, Грузия и Малта.

Комбинираната ни програма зае 10-о място, но остана усещането на недооцененост. След ансамбловите дисциплини в кулоарите пък се коментираше, че това не е реалното класиране при ансамблите.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Евтим Милошев е номиниран за министър на културата
Дата: 07/05, 23:35

1500 кораба са блокирани в Персийския залив
Дата: 07/05, 23:28

Публикуваха предполагаемо предсмъртно писмо на Епстийн
Дата: 07/05, 23:21

Енчо Керязов е новият министър на младежта и спорта
Дата: 07/05, 23:14

Шакира представи официалната песен за Мондиал 2026
Дата: 07/05, 23:07

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия