Марияна Кукушева: Поскъпване на хляба не се очаква


10/07/2018, 08:40

Снимка: btvnovinite.bg

Поскъпване на хляба не се очаква. В сектора има голяма конкуренция, хлябът е пазарен продукт, който не е субсидиран от държавата и често дори се продава под себестойността си.

Това посочи в "Тази сутрин" по БТВ Марияна Кукушева, която е председател на Федерацията на хлебопроизводителите и сладкарите.

Тя посочи, че жътвата в момента е приключила наполовина и още 50% реколта очаква да бъде прибрана. „От наводненията има засегнати площи, но и всяка година на полето има някакво бедствие. Миналата година имаше суша. Реколтата се очаква да е над 5 млн. тона. Зърнопроизводството е един от сериозните бизнеси на България”, посочи тя.

Кукушева посочи, че в хлебопроизводството има огромен сив сектор. Произвежда се през нощта и се реализира по обяд.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Двама пострадаха след масов бой в Габрово
Дата: 08/05, 11:491 Коментар

Откриха тяло на мъж в хотел в Банско
Дата: 08/05, 11:46

Взрив избухна в централата на партията на нидерландския премиер
Дата: 08/05, 11:43

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 11:40

Йотова пожела успех на кабинета „Радев“: Нямам резерви към министрите, които лично познавам
Дата: 08/05, 11:28

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия