Класираните на втори етап ученици следва да се запишат в училищата, в които са приети от днес до 17.07.2018 г., без събота и неделя.
Това съобщават от МОН.
От там припомнят, че учениците, които са класирани и не се запишат, не запазват местата си.
Неприетите, некласираните и незаписаните ученици могат да участват в трето класиране. Те трябва да подават ново заявление в училищата-гнезда или по електронен път.
В заявлението за участие в трето класиране желанията се пренареждат и се посочват само паралелките, за които са обявени свободни места.
Свободните места за третия етап на класиране ще бъдат обявени на 19.07.2018 г. на сайта на съответното РУО и в училищата-гнезда.
Припомняме, че вчера просветното министерство публикува резултатите от второто класиране след седми клас.
Резултатите могат да се проверят на адрес https://priem.mon.bg/. Проверката се осъществява с входящ номер и код./ news.bg
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Най-малко 17 пострадали: Кола се вряза в тълпа футболни фенове
Дата: 25/06, 15:53
Николай Попов за трагедията на "Тракия": Версията със спукана гума е лъжа, истината е жестока
Дата: 25/06, 15:49
Отстраниха директора на НДК
Дата: 25/06, 15:40
С 10 евро за двама на плаж Palmero beach
Дата: 25/06, 15:40
Жена е била заключвана и тормозена в продължение на над една година
Дата: 25/06, 15:32