Какво е бъдещето на НАТО след скандалите с президента на САЩ Доналд Тръмп на последната среща на върха и пред разпад ли е световната организация - темата в студиото на "Панорама" коментира Елена Поптодорова, вицепрезидент на Асоциацията на Атлантическия договор, дипломат и политик.
НАТО не се разпада и няма изглед това да се случи, категорична е Поптодорова. По думите й, след скандалите от срещата на върха, организацията по-скоро е мобилизирана, със стегнати редици.
Това е оздравителен процес, той не е приключил. Беше един дълъг процес на осъзнаване, че живеем в една нова фаза. Така че сега НАТО се връща към това да бъде отбранителен съюз, отбранителна организация, обясни Елена Поптодорова.
Елена Поптодорова, дипломат: Тръмп си написа сценария за представлението, той сам си го организира и накрая сам си го реши. Сега имаме едно много по-различно поведение в новата декларация, вече се говори за хибридна война, има много конкретика.
Според дипломата, това, което Тръмп ще поиска от Путин по време на предстоящата им среща, е някаква намеса в изваждането на Иран от Сирия.
Едно е ясно - сигурността струва пари. В един идеален свят, НАТО не би съществувало, но ние не живеем в такъв и трябва да разсъждаваме рационално, каза в обобщение Елена Поптодорова.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Земетресение с магнитут 4,2 разлюля тази сутрин Гърция
Дата: 22/06, 08:43
Десетки ранени, а 18 са в неизвестност след експлозия в най-големия газов терминал на Катар
Дата: 22/06, 08:36
Икономисти предупреждават за възможности за заобикаляне на новата данъчна формула за имотите
Дата: 22/06, 08:26
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 22/06, 08:20
Метереолог: Мълнията удря от земята, не от облаците
Дата: 22/06, 08:151 Коментар