Учените откриха съкровище под земята, по-голямо от цялото световно богатство


19/07/2018, 13:30

Учени изследваха най-дълбоките слоеве с помощта на звукови вълни и забелязаха, че на някои места сигналът е много по-бърз. Сравнявайки всички възможности, те заключиха, че са се натъкнали на находища на диаманти от гигантски мащаб. Това съобщиха световните медии, пише Блиц.

Според груби изчисления по обменния курс за деня на диаманта става въпрос за приблизително 20 септилиона долара - число с 25 нули. Да се стигне до това съкровище обаче едва ли някога ще е възможно.

Тези залежи на диаманти са открити на дълбочина от около 200 километра и няма технология, която ще поправи пробитите дупки. В същото време най-дълбокото сондиране някога е Колският свръхдълбок сондаж в Русия. За да се достигне дълбочина от 12 километра и 200 метра, били необходими 20 години.


 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Пътник от фаталната катстрофа: Камионът беше в аварийната лента и автобусът без никакви спирачки се вряза в него
Дата: 12/05, 12:46

Корнелия Нинова не одобрява мерките на ПБ за овладяване на цените
Дата: 12/05, 12:36

Обвиниха мъж за заплахи срещу жена му и удар с пепелник по главата
Дата: 12/05, 12:30

Шефката на правната комисия: Зададохме правилния тон
Дата: 12/05, 12:24

Надежда Йорданова: Няма да осигурим комфортна тишина на управляващите
Дата: 12/05, 12:21

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия