Снимка Булфото
Димитър Иванов, областен управител на област Ямбол, председател на Областен координационен щаб за координиране мерките по предотвратяване на болестта чума по дребните преживни животни отправи извънреден призив, пише Блиц.
”Призовавам собствениците на засегнатата ферма в Болярово да допуснат ветеринарните власти утре /събота, 21 юли 2018г./ за вземане на втори проби от отглежданите от тях животни.”
Вземането на новите проби от овцете в стопанството на Ана и Тодор Петкови в Болярово бе уточнено по време на заседание на Областния щаб, в присъствието на министър Порожанов. Предложението бе съобщено и предложено на собствениците на засегнатата ферма. Въпреки решението им, днес вземането на повторни проби за чума по преживните животни, бе възпрепятствано.
Ако утре ветеринарните лекари вземат проби, те ще бъдат приоритетно обработени, уверява областният управител и оповестени на собствениците, и на членовете на Областния щаб.
В тази връзка Димитър Иванов свиква членовете на Щаба на заседание в сряда, 25 юли 2018г., от 13.00 часа. На заседанието ще бъдат поканени и собствениците на фермата в Болярово Ана и Тодор Петкови, както и Тодорка Сакалиева /баба Дора/, собственик на фермата с кози от село Шарково, за търсене на конкретни решения.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Турски тир се преобърна в района на монтанското село Крапчене
Дата: 11/05, 19:10
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 19:00
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 19:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 19:00
Спартак пусна в продажба билетите за градското дерби при дублиращите отбори
Дата: 11/05, 18:59