Винетки и за караваните от догодина. Това предвиждат промените в Закона за пътищата, които депутатите гласуваха на първо четене преди да излязат във ваканция.
От догодина тези, които обичат да пътуват с каравани, като къмпингарите на Арапя например, задължително ще трябва да си правят сметката, защото, ако автомобилът, с който пътуват заедно с теглената от тях каравана, тежи повече от 3,5 тона ще им се наложи да си закупят втора винетка, отбелязва БТВ.
Изискването за отделна винетка за караваните отсега предизвиква недоволството на къмпингарите.
От Пътната агенция коментираха, че всяка от винетките ще може да е с различен период на валидност и ще важи за съответния регистрационен номер, тъй като ремаркето или в случая караваната е със свой номер. Така за караваната ще може да се вземат две седмични винетки например – за докарването до морето и за прибирането й.
Някои къмпингари зазимяват караваните си с години на паркинг близо до плаж, като тези на къмпинг "Градина", но не всички.
От Съюза на българските автомобилисти коментираха, че и в Европа правилата са такива.
За тонажа на превозното средство и тегления товар ще проверяват от Пътна полиция.
Точното тегло на автомобилите и ремаркетата ще се замерва на специални кантари.
От Агенция "Пътна инфраструктура" имат намерение да поставят кантари на 50 места в страната, за да могат точно да прецизират дали автомобилът заедно с караваната или тегленият от автомобила товар надвишават 3,5 тона.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кремъл: Очакваме скоро в Москва американските посредници за прекратяване войната в Украйна
Дата: 10/05, 18:25
Малджански: Идва световна криза, а ние не произвеждаме нищо, изнасяме само малоумие
Дата: 10/05, 18:19
Десет дни след активизиране на свлачището край Пампорово движението в района остава ограничено
Дата: 10/05, 18:09
Пол Мание спечели и третия етап от Джиро д'Италия
Дата: 10/05, 18:01