Южният плаж на Китен остава в ръцете на ВИС. Апетитната ивица ще бъде отдадена за срок от 10 г. на софийската фирма „Атлиман 2” ЕООД, чийто собственик е Борислав Желязков, близък до убития бос на ВИС-2 Георги Илиев.
След проведен конкурс „Атлиман 2“ ЕООД е определен за концесионер на морския плаж „Китен-юг“, община Приморско, съобщи Флагман.бг.
Концесията ще е за срок от 10 г., а стопанинът се задължава за целия срок на договора за концесия. цената за 1 бр. чадър да е в размер до 7 лв. с ДДС, а цената за 1 бр. шезлонг - до 7 лв. с ДДС в зоната за платени плажни принадлежности на морския плаж.
Новият-стар концесионер преглага да организира спортно-развлекателни дейности на морския плаж в размер на 33 240 лв. с ДДС за срока на концесията.
А размерът на годишното концесионно плащане за първата година от срока на концесията е в размер на 187 722,41 лв. с ДДС.
Той се определя от срока на концесията е определен съгласно приетата от Министерския съвет Методика за определяне на минималния размер на концесионното плащане за морските плажове и предложения от концесионера размер на отчисленията от базата за изчисляване размера на концесионното плащане в размер на 7.20 на сто без ДДС.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Опитват да разбият градоносен облак, преминаващ над община Сливен
Дата: 12/05, 18:28
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 18:20
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 18:20
Район "Приморски" с предупреждение за Маратон „Варна 2026“
Дата: 12/05, 18:17
Пентагонът: Войната на САЩ в Иран досега е струвала 29 милиарда долара
Дата: 12/05, 18:06