Концесионерите на централния плаж в Слънчев бряг с право на отговор относно публикации в различни медии:
Компанията „Вени-М“ ЕООД като концесионер на плаж Слънчев бряг - Централен не е извършвала каквито и да е строителни или изкопни дейности на територията на дюните и въобще на пясъка във връзка с публикации, че се прокарва осветление на ивицата. Заявяваме, че нито наши служители, подизпълнители или наематели са извършвали дейности на пясъка и дюните в района между хотел Бургас и станцията на Министерски съвет в курорта. Не искаме да прокарваме никакво осветление или пък имаме намерение по какъвто и да е начин да увреждаме защитените дюни. Като концесионер сме изпратили сигнали до районната прокуратура в Несебър, местното РПУ, РИОСВ-Бургас и до Министерството на туризма, с които настояваме органите да извършат пълна проверка по случая. Освен това кой и с каква цел разпространява тези неверни твърдения, които набеждават фирмата в извършване на престъпления.
РИОСВ-Бургас вече направи проверка на терена. Тя не установи наличие на техника в района на плажа, както и извършване на строителни или изкопни дейности. На мястото са поставени табели с информация за наличие на дюни и забрани за дейности, които увреждат природните образувания в защитената територия.
За времето, през което „Вени-М“ ЕООД е концесионер на плажа Слънчев бряг – Централен, не сме извършвали никакви нарушения, като стриктно се спазват законите и нормативните изисквания. С извършените действия и твърдения за плажа през последните дни се цели увреждането на доброто име на компанията.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мълния изпепели къща в Мъглиж
Дата: 11/05, 22:05
Икономист: Раздутата държавна администрация помпа цените, заплатите в държавния сектор изпревариха частния
Дата: 11/05, 21:48
Украйна е готова за среща между Зеленски и Путин
Дата: 11/05, 21:43