Турция обмисля да се откаже от системата Аll inclusive


22/08/2018, 08:35

Туристическият сектор в Турция обмисля дали да не се откаже от системата Аll inclusive, пише вестник „Хюриет“, позовавайки се на Конфедарацията на търговците и занаятчиите. Според бранша системата вече се е изчерпала и въпреки че броят на туристите е надхвърлил нивата от 2014 година, приходите не нарастват и дори намаляват, съобщават Блиц.

Турският министър на туризма и културата Мехмед Ерсой също смята, че нещо трябва да се промени и че страната трябва да се стреми към ръст на парите, които един турист оставя, информира БНР.

В момента, по данни на хотелиерите, средният приход от една стая е 76 евро дневно. Очаква се през 2018 година Турция да бъде посетена от 36 милиона туристи, които ще донесат приходи от около 30 милиарда долара – 4% от БВП.

Най-много са туристите от Русия – за миналата година те са били 4,5 милиона, следвани от германците – 3,5 милиона, а българите, които са посетили Турция, са 1,85 милиона.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



ЦИК започва прием на документи за частичните местни избори
Дата: 06/05, 16:54

Бойко Ноев: България е сред първите в НАТО по военнослужещи на глава от населението
Дата: 06/05, 16:50

Румен Радев: Поздравявам всички вас, които изобличавахте обществените неправди
Дата: 06/05, 16:38

Горящ автомобил блокира движението на "Хемус" след тунел "Топли дол"
Дата: 06/05, 16:24

Откриха прострелян братът на бившия турски външен министър Чавушоглу
Дата: 06/05, 16:16

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия